BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Įspūdžiai iš “Gatvės ritmu” renginio Lentvaryje

Birželio 6 dieną Lentvario AJC organizavo jaunimo gatvės kultūros renginį “Gatvės ritmu”…


 Birželio pradžioje daug jaunimo  rinkosi prie Lentvario jaunimo centro, kuriame griaudėjo repo muzika bei jautėsi tikras graffiti dažų kvapas. Vyko ilgai lauktas gatvės stiliaus renginys “Gatvės ritmu”.


Šm m. birželio 13 d. vykęs renginys „Gatvės ritmu“ – pirmasis Lentvario jaunimo centro organizuotas renginys. Renginio metu jaunimo centro siena, anksčiau atrodžiusi atgrasiai ir aprašinėta nešvankybėmis, tapo visai kitokia padirbėjus graffiti technikos meistrams „ISMI Crew“ iš Vilniaus. Ankstų rytą atvykę 5 vaikinukai iškart ėmėsi darbo. Pirmiausia išdažė sieną dažais, kuriuos skyrė UAB „Rumida“, o vėliau pradėjo piešti piešinius, kurių kūrimas užtruko net iki 18 valandos. Meistrams piešiant koncertavo hip-hop muzikos stiliaus atlikėjai iš Lentvario bei Vilniaus.


Kaip kilo idėja?


Surengti ką nors Lentvaryje – ši mintis jau seniai kirbėjo, tačiau ką? Pati idėja gimė netikėtai. Vieną vakarą susėdome ir aptarėme ko norėtume. Išklausius visų mintis ir apjungus išėjo šis renginys. Iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad bus nesunku tai padaryti, tačiau po kelių dienų triūso supratome, kad teks kalnus nuversti. Sunkiausia buvo surasti remėjų. Teko ilgai vaikščioti ir ieškoti renginiui paramos, tačiau Lentvario verslininkai dosnūs – pinigų nepagailėjo.


Renginio tikslas – sudominti lentvariečius gatvės kultūra, suteikti jaunimo centrui patrauklią išvaizdą bei  parodyti, jog net ir jaunas žmogus norėdamas gali padaryti daug.


Graffiti- visiems


Į renginį buvo stengtasi kuo labiau įtraukti jaunimą. Graffiti flakonus į rankas ir išbandyk savo jėgas! Nori parepuot? Mikrofono nebijok. Graffiti meno pagrindų mokė jaunuolis pravarde Mažas.


Graffiti: menas ar teplionės?


Pasak vieno iš „ISMI CREW“ komandos nario, pravarde Kuria graffiti- tai menas, tačiau blogą vardą šiai technikai užtraukia vandalai, kurie paišo nelegaliai ir dažniausiai negražiai.


Ši komanda kartu piešia apie 6 metus ir yra dalyvavę daugelyje renginių, pavyzdžiui, Nokia Totaly Board, „Visi skirtingi-visi lygūs“ Kaune.


Muzikinis fonas


Renginyje dalyvavo daug hip-hop muzikos atlikėjų iš Lentvario bei Vilniaus. Pirmoji pasirodė grupė „NK_Smash“ iš Vilniaus. Vėliau po jų sekė bene garsiausia grupė iš visų renginio dalyvių – duetas „Kasandra“, kurį sudaro du reperiai: Shaman ir Loto. Šie du vaikinai yra pakankamai žinomi Lietuvos hip-hop muzikos padangėje. Dar vieną svarbu dalyką reikėtų paminėt, jog Shaman, kurio tikrasis vardas yra Saulius, yra iš Lentvario. Grupė susikūrė 2006 metų pavasarį. Iš pradžių grpę sudarė 3 asmenys:  Shaman, Loto, Stichas, tačiau vėliau dėl tam tikrų priežasčių grupėjė liko tik Shaman ir Loto.


Vėliau grojo grupės iš Lentvario: reperių duetas  Sel ir Noise, R&D bei baigiantis koncertui savo jėgas prie mikrofono galėjo išbandyti visi norintys.


Ateities planai


Tikimės, jog jaunimo centro išmarginta siena nebus subjaurota,o vietiniai ja džiaugsis ir tausos.


Ateityje gatvės stiliaus (ir ne tik) renginių tik daugės. Jei yra yra norinčių prisijungti prie Lentvario jaunimo centro komandos, kreipkitės! Jauni, iniciatyvūs, aktyvūs yra „wanted“ (angl.ieškomi).


Straipsnį rašė - Auksė PODOLSKYTĖ

 
  Spausdinti  

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. join graffiti.lt

Rašyti komentarą