BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Misija Sibiras - Lentvaryje!

Misija Sibiras 2008 - gruodžio 19 dieną , 15 val. Lentvario jaunimo centre!!!


Susitksime su Misija Sibiras ekspedicijos dalyviu Eimantu Dambrausku, kuris pasidalins įspūdžiais ir išgyvenimais iš šios nepaprastos kelionės, parodys vaizdinę medžiagą, surinktą ekspedicijos metu.Po pristatymo - neformalus bendravimas, arbata ir sausainiai.


Daugiau apie projektą :  


MISIJA SIBIRAS 2008 - ATSTATANTYS ISTORIJĄ
Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) 2008 metais vėl rengia ekspediciją į lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Sibire. Tai jau trečius metus trunkantis projektas, nuo kurio pradžios jau suorganizuotos keturios, daug ištvermės pareikalavusios istorinės ekspedicijos į lietuvių trėmimų, koncentracijos stovyklų ir įkalinimo vietas Sibire.


Projekto tikslai:


  • Puoselėti istorinę atmintį bei tautinį patriotiškumą jaunimo tarpe;
  • Skatinti kartų dialogą ir tarpusavio supratimą;
  • Prisiminti ir pagerbti žuvusiuosius bei nukentėjusiuosius nuo Lietuvos gyventojų genocido – vieno juodžiausių XX amžiaus istorijos puslapių.

Ekspedicijos


2007 metais ekspedicijos dalyviai aplankė lietuvių trėmimo vietas Krasnojarsko srityje, Šalinskaja rajone, prie upės Manos. 2006 m. įvyko net trys sėkmingos ekspedicijos į Sibiro regionus (Irkutską, Krasnojarską, Komiją bei Tomską). Abiejų ekspedicijų metu tvarkytos trėmimų vietos, apleistos lietuvių kapinės, susipažinta su buvusiomis lietuvių tremtinių gyvenimo sąlygomis.

Aplankykite ankstesnių ekspedicijų tinklapius: Misija Sibiras 2006, Misija Sibiras 2007
 

Istorija


1941 m. birželio 14 d. pradėtos masinės represijos, kurias prieš lietuvių tautą vykdė Sovietų Sąjunga. Vien pirmosiomis trėmimo dienomis – birželio mėn. 14-16 d. – buvo represuota virš 17 tūkstančių Lietuvos gyventojų. Per 11 trėmimo metų iš Lietuvos ištremta daugiau kaip 130 tūkstančių žmonių, koncentracijos stovyklose įkalinta apie 150 tūkstančius lietuvių. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro duomenimis, tremtyje ir lageriuose išgyveno daugiau kaip 2/3 lietuvių. Iš jų apie 80 tūkst. iki 1960 m. sugrįžo į Lietuvą, o likusieji liko už Lietuvos ribų. Iš viso Lietuvoje ir už jos ribų (lageriuose ir tremtyje) žuvo ar buvo nužudyta apie 100 tūkst. lietuvių. Iš viso 1940-1952 m. sovietinės ir vokiečių okupacijos metais Lietuva dėl teroro ir genocido neteko daugiau kaip 500 tūkst. žm., dar pusė milijono lietuvių, lenkų, vokiečių, „klaipėdiečių” buvo priversti palikti Lietuvą.

Rodyk draugams