BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gitaros&Poezijos vakaras

Liepos 31 dieną Lentvario AJC įvyko GitaRos&PoeZiJos vakaras.Jaukiai pasisedėjome su eilėmis, gitaros garsais ir kvepiančiomis žvakėmis (:


Ačiū Neringai, Lėjai ir Eugenijai už tai, kad pasidalinote savo kūryba!


Kadangi draugiškai priejom išvadą, kad vakaras pasisekė ir reikia daugiau tokių vakarų, atradom datą antram GITAROS&POEZIJOS vakarui.


GiTaRoS pOEzIJoS vakaras įvyks rugpjūčio 20 dieną( trečiadienį) 17 valandą.


Laukiame naujų veidų :)


 


Iki pasimatymo,


JC darbuotoja Kristina :)

Rodyk draugams

“Iššūkis sau” - žygiai prasideda!!!

IŠŠŪKIS TAU  - ŽYGIAI PRASIDEDA!!!!


Esi jaunas, kupinas jėgų ir ryžto, nori naujų pojūčių ir naujos patirties? Nusibodo vasarą leisti tūnant prie ežero ar gurkšnojat ant šaligatvio „Red Bull”? Nori praleisti laiką „kitaip”? Esi iš Lentvario? Tuomet Lentvario jaunimo centro projektas „Iššūkis sau” gali tapti iššūkiu TAU!


Lentvario jaunimo centras gavo finansavimą iš Trakų rajono savivaldybės projektui „Iššūkis sau” vykdyti.


Vasaros metu projekto keliausime į 2 dienų žygius. Nors maitinimas bus finansuojamas, patys galėsite susiplanuoti valgiaraštį, turėsite  pasidalinti atsakomybėmis grupėje ir įveikti tam tikrą maršrutą. Be to, žygio metu gausite  užduočių, per kurias galėsite atskleisti savo gebėjimus dirbti komandoje, įveikti sunkumus ir mąstyti „kitaip”.


Vykdant žygius bus teoriškai ir praktiškai pristatytas neformalus jaunimo ugdymas, Lentvario jaunimo centro veikla, dalyvavimo ir buvimo „kitaip” galimybės.


Jaunas žmogau, jeigu tave sudomino tai, ką perskaitei, susisiek su mumis ir tapk vieno iš žygių dalyviu! Vasara nepraeis be nuotykių ir naujų pojūčių!


Žygių datos :


Liepos 29-30 d. (šiuo metu yra užsiregistravę 9 žmonės)


Rugpjūčio 2-3 d.(šiuo metu yra užsiregistravę 8 žmonės)


Rugpjūčio 21-22 d.(šiuo metu yra užsiregsitravę 5 žmonės )


Kontaktai : Kristina.belikova@gmail.com , tel. 8 683 86468


 

Rodyk draugams

Gitaros&Poezijos vakaras

Liepos 31 dieną - GitaRos&PoEzIjos vakaras!!!


Kūri dainas, muziką ar eilėraščius? Nori, kad tavo kūrybą išgirstų kiti žmonės, bet dar nedrįsti koncertuoti prieš minią?


Ateik į Lentvario JC Liepos 31 dieną 17val. ir praleisk vasaros vakarą gitaros garsų ir savos chebros apsupty (:


Kviečiame ateiti visus kas groja gitara, kuria muziką ar tekstus..arba šiaip norėtų pasiklausyti kitų kūrybos.


P.S. pasirodę GiTarOs&PoEziJoS vakare turės galimybę koncertuoti Jaunimo centro atidarymo renginyje rugsėjo mėnesį (:


 

Rodyk draugams

Nori būti įvykių centre?

Nori būti įvykių centre?


Nori dalyvauti įvairiuose projektuose, mokymuose, mainuose? Įdomu ką veikia jaunimas kitur? O gal susidomėjai finansavimo galimybėmis ir nori gauti paramą iš kurio nors jaunimo fondo? Taigi, štai keletas nuorodų , kur rasi baudongos informacijos (: Sekmes (:


 


Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra (JTBA) - www.jtba.lt


Jaunimo reikalų departamentas - www.jrd.lt


Portalas jaunimui - www.eurodesk.lt


Kampanija prieš rasizmą ir diskrinimaciją “Visi skirtingi - visi lygūs” - www.visiskirtingivisilygus.lt


Europos jaunimo portalas - http://europa.eu/youth/


Dar daugiau visokių nuorodų surasite nuėję štai čia - http://www.jtba.lt/index.php?pageID=105&


Taip pat naujienų ir straipsnių apie Lentvario JC galima surasti štai čia - www.trakai.lt - Trakų rajono savivaldybės puslapis


 


 

Rodyk draugams

Junkis prie groups’o!

Tai va, tiems kas dar nežino ir negirdėjo - Lentvario jaunimo centras turi savo groups’ą :D


Kas reiškia, kad gali prie jo prisijungti ir gauti naujienas apie veiklas ir projektus, bendrauti su JC komanda ir lankytojais, patys siūsti visokią kokią įdomia info.


Groups’o moderatorė yra Vika, tad jeigu norite prisijungti būtent jai ir rašykite : viktorija.kartais@gmail.com


O mūsų groups’o adresas skamba šitaip : lentvario-jaunimo-centras@googlegroups.com

Rodyk draugams

Žaidimų vakaras

LAAAAABAAASSS CHEBRA (((:


 


Liepos 17d dieną 17h - Lentvario AJC įvyks ŽAIDIMŲ VAKARAS.


ALIAS, TWISTERIS, LIETUVA,VELIAVOS IR KITI ŽAIDIMAI..


 


Laukiam visų :)

Rodyk draugams

Susitikimas su Dovydu :)

DĖMESIO DĖMESIO DĖMESIO (: !!!


Liepos 16 dieną (šį trečiadienį) 18h - Lentvario jaunimo centre darome susitikimą su Dovydu.Vaikinuku, kuris per pastarasias 2 savaites apkeliavo pusę Europos tranzu.Jis pasidalins įspūdžiais ir nuotaikingom (arba ne ;D ) istorijom iš kelionės.


 


Iki pasimatymo (:

Rodyk draugams

AJC - veiklos, jaunimas, rezultatai

„Lentvario jaunimo centras” – atviras visiems!


Prieš porą mėnesių oficialiai pradėjęs veikti Lentvario jaunimo centras šiandien jau pasiekė šiokių tokių  rezultatų ir įsikūrė naujose patalpose adresu Klevų al. 20, Lentvaris.Visai neseniai jaunimo centre atsirado  baldų ir kompiuterių, o jaunimo kasdien apsilankančio centre vis daugėja.Optimistiskai žvelgdami į ateitį tikimės, kad Lentvario jaunimo centrui į savo veiklą pavyks pritraukti ir problematišką jaunimą, kuriam jaunimo centras galėtų pakeisti “gatvę” ir tapti galimybe atrasti save.


Pilotinis projektas – jaunimo centro tėvas


Trakų savivaldybė dalyvavo Lietuvos Jaunimo reikalų departamento  pilotiniame atvirų jaunimo centrų projekte, kurio dėka Lentvaryje atsirado jaunimo centras.


Atviras Lentvario jaunimo centras prisiglaudė po jau daugelį metų veikančio “Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro” stogu, kuris prapletė savo nuostatus, jaunimo ribą ir dabar gali veikti, remiantis atviro jaunimo centro veiklos koncepcija.


Lentvario jaunimo centrui buvo skirtos patalpos atitinkančios “atviros erdvės” funkciją – Lentvaryje, Klevų alėjos gatvėje.


Atviras jaunimo centras – jaunimo poreikiams


Centras veikia pagal atvirų jaunimo centrų koncepciją.Tai reiškia, kad centras sudaro galimybes jaunimui susitikti ir bendrauti su draugais, žaisti žaidimus, klausytis muzikos ar šiaip būti drauge, nereikalauja lankytis reguliariai ar kaip nors įsipareigoti, išskyrus tai, kad privalu laikytis visiems lankytojams privalomų taisyklių.


Atviras centras siūlo, bet nereikalauja dalyvauti įvairiuose būreliuose, kurie suformuoti pagal jaunų žmonių norus, projektuose, ackijose, renginiuose.Jame dirba jaunimo darbuotojai, pasirengę kalbėtis su jaunuoliais apie jų problemas, konsultuoti, nukreipti ir tarpininkauti.Tie patys darbuotojai padeda jauniems žmonėms suformuluoti idėjas, paskatina ir padeda jas įgyvendinti, padeda aptarti įgytą patirtį.


Startui – tarptauninis projektas


Jaunimo centras savo darbą pradėjo dar tada, kai patalpose nebuvo nei baldų, nei kompiuterių, nei jokios įrangos.Tačiau jaunimas jau džaiugėsi tuo, kad turi “savo kampą”.Neformali grupė “Enerdžajzeriai” buvo pirmieji, pasinaudoję jaunimo centro patalpomis.


Grupė jaunuolių ruošėsi tarptautiniems jaunimo mainams “Aš – Europos dalis, aš – pasaulio dalis “ , kuriems gavo 16 tūkstančių eurų paramą iš Europos Komisijos programos “Veiklus jaunimas”.


9 dienų trukmės tarptautiniuose mainuose tiesiogiai sudalyvavo 7 jaunuoliai iš Lentvario.Mainų projekto atviroje dienoje taip pat sudalyvavo apie 12 jaunų žmonių iš Lentvario ir Trakų rajono.


„Veiksmas kitaip” – veiksmas pas mus


Jaunimą sudominti ir įtraukti į veiklą – neprasta užduotis. Atviram Lentvario jaunimo centrui tai yra vienas iš pagrindinių tikslų.


Balandžio mėnesį  Trakų rajono  savivaldybė, drauge su tarptautinio projekto “Kryžkelės”  koordinatoriais surengė  seminarą  jaunimui  - “Veiksmas kitaip”.Prie seminaro prisidėjo ir Lentvario jaunimo centras – jo darbuotoja dirbo seminare ir platino informaciją.


Seminaro metu 20 jaunų žmonių iš Trakų rajono sužinojo apie dalyvavimo būdus ir galimybes.Susikūrė naujos jaunimo neformalios grupės, pradėjusios savarankišką veiklą.


“Veiksmas kitaip” padėjo pritraukti jaunus žmones į jaunimo centrą, juos motyvuoti.Dabar seminare dalyvavę jaunuoliai dalinasi patirtimi su savo draugais ir tokiu būdu į veiklą įsilieja vis nauji žmonės.


Rezultatai – jau matomi


Per neilgą savo veiklos laiką, Lentvario jaunimo centrui pavyko pritraukti nemažą finansavimą veiklai :  


·  12000 litų programai “Prisijunk” iš Jaunimo reikalų departamento


·  3500 lt projektui “Iššukis sau” ir Trakų raj. savivaldybės


·  Apie 2000 lt renginiui “Laisvalaikis kitaip” iš Trakų raj. Sav.


·  56000 lt projektui “Aš – Europos dalis, aš – pasaulio dalis” iš ES programos “Veiklus jaunimas’


·  3000 lt kofinansavimą projektui “Aš – Europos dalis, aš – pasaulio dalis” iš Trakų raj.  Sav.


Taip pat per šį laikotarpį tarptautiniuose ir vietiniuose veiklose(mokymuose , mainuose, dibtuvėse) tiesiogiai sudalyvavo daugiau nei 40 žmonių.


Per ateinančią  vasarą įvairių projektų pagalba į jaunimo centro veiklą planuojama įtraukti daugiau nei 50 jaunų žmonių iš Lentvario.


Ką jaunimas kalba apie “tai”?


“Ištikrųjų, tai man labai patinka Lentvario jaunimo centras! Tai puiki erdvė siūlyti ir įgyvendinti savo idejas., ar tiesiog susirinkti su draugais ir linksmai pasibūti grojant gitaromis, ar žaidžiant įvairius stalo žaidimus:)


Sudalyvavau kai kuriuose jaunimo centro veiklose -  teko prisijungti prie renginio “Gatvės ritmu”  organizavimo, kuris įvyks birželio 6 dieną, logotipų, plakatų kūrimo ir pan…” - pasakoja dažna jaunimo centro lankytoja Viktorija, bei jaunimo centro elektroninės konferencijos moderatorė.


M.Šimelionio mokyklos mokinys Aurimas taip pat pasidalino savo emocijomis Lentvario jaunimo centro atžvilgiu : “Centro dėka sudalyvavau gyvojoje bibliotekoje, tarptautinių jaunimo mainų atviru durų dienoje, mokymuose “Veiksmas kitaip”. Manau, kad Lentvario jaunimo centras po truputi vis tobuleja - - organizuojama daugiau renginių, jaukesnė tapo aplinka.”


KRISTINA BELIKOVA
Lentvario jaunimo centro darbuotoja

Rodyk draugams

Įspūdžiai iš “Gatvės ritmu” renginio Lentvaryje

Birželio 6 dieną Lentvario AJC organizavo jaunimo gatvės kultūros renginį “Gatvės ritmu”…


 Birželio pradžioje daug jaunimo  rinkosi prie Lentvario jaunimo centro, kuriame griaudėjo repo muzika bei jautėsi tikras graffiti dažų kvapas. Vyko ilgai lauktas gatvės stiliaus renginys “Gatvės ritmu”.


Šm m. birželio 13 d. vykęs renginys „Gatvės ritmu“ – pirmasis Lentvario jaunimo centro organizuotas renginys. Renginio metu jaunimo centro siena, anksčiau atrodžiusi atgrasiai ir aprašinėta nešvankybėmis, tapo visai kitokia padirbėjus graffiti technikos meistrams „ISMI Crew“ iš Vilniaus. Ankstų rytą atvykę 5 vaikinukai iškart ėmėsi darbo. Pirmiausia išdažė sieną dažais, kuriuos skyrė UAB „Rumida“, o vėliau pradėjo piešti piešinius, kurių kūrimas užtruko net iki 18 valandos. Meistrams piešiant koncertavo hip-hop muzikos stiliaus atlikėjai iš Lentvario bei Vilniaus.


Kaip kilo idėja?


Surengti ką nors Lentvaryje – ši mintis jau seniai kirbėjo, tačiau ką? Pati idėja gimė netikėtai. Vieną vakarą susėdome ir aptarėme ko norėtume. Išklausius visų mintis ir apjungus išėjo šis renginys. Iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad bus nesunku tai padaryti, tačiau po kelių dienų triūso supratome, kad teks kalnus nuversti. Sunkiausia buvo surasti remėjų. Teko ilgai vaikščioti ir ieškoti renginiui paramos, tačiau Lentvario verslininkai dosnūs – pinigų nepagailėjo.


Renginio tikslas – sudominti lentvariečius gatvės kultūra, suteikti jaunimo centrui patrauklią išvaizdą bei  parodyti, jog net ir jaunas žmogus norėdamas gali padaryti daug.


Graffiti- visiems


Į renginį buvo stengtasi kuo labiau įtraukti jaunimą. Graffiti flakonus į rankas ir išbandyk savo jėgas! Nori parepuot? Mikrofono nebijok. Graffiti meno pagrindų mokė jaunuolis pravarde Mažas.


Graffiti: menas ar teplionės?


Pasak vieno iš „ISMI CREW“ komandos nario, pravarde Kuria graffiti- tai menas, tačiau blogą vardą šiai technikai užtraukia vandalai, kurie paišo nelegaliai ir dažniausiai negražiai.


Ši komanda kartu piešia apie 6 metus ir yra dalyvavę daugelyje renginių, pavyzdžiui, Nokia Totaly Board, „Visi skirtingi-visi lygūs“ Kaune.


Muzikinis fonas


Renginyje dalyvavo daug hip-hop muzikos atlikėjų iš Lentvario bei Vilniaus. Pirmoji pasirodė grupė „NK_Smash“ iš Vilniaus. Vėliau po jų sekė bene garsiausia grupė iš visų renginio dalyvių – duetas „Kasandra“, kurį sudaro du reperiai: Shaman ir Loto. Šie du vaikinai yra pakankamai žinomi Lietuvos hip-hop muzikos padangėje. Dar vieną svarbu dalyką reikėtų paminėt, jog Shaman, kurio tikrasis vardas yra Saulius, yra iš Lentvario. Grupė susikūrė 2006 metų pavasarį. Iš pradžių grpę sudarė 3 asmenys:  Shaman, Loto, Stichas, tačiau vėliau dėl tam tikrų priežasčių grupėjė liko tik Shaman ir Loto.


Vėliau grojo grupės iš Lentvario: reperių duetas  Sel ir Noise, R&D bei baigiantis koncertui savo jėgas prie mikrofono galėjo išbandyti visi norintys.


Ateities planai


Tikimės, jog jaunimo centro išmarginta siena nebus subjaurota,o vietiniai ja džiaugsis ir tausos.


Ateityje gatvės stiliaus (ir ne tik) renginių tik daugės. Jei yra yra norinčių prisijungti prie Lentvario jaunimo centro komandos, kreipkitės! Jauni, iniciatyvūs, aktyvūs yra „wanted“ (angl.ieškomi).


Straipsnį rašė - Auksė PODOLSKYTĖ

 
  Spausdinti  

Rodyk draugams

Kas yra Atviras Lentvario Jaunimo Centras?

Atviras Lentvario jaunimo centras suteikia galimybes jaunimui susitikti ir bendrauti su draugais, žaisti žaidimus, klausytis muzikos ar šiaip būti drauge, nereikalauja lankytis reguliariai ar kaip nors įsipareigoti.


Siūlo dalyvauti įvairiuose užsiemimuose, projektuose, akcijose.Visos veiklos jaunimo centre yra sudaromos pagal jaunimo poreikius ir norus.


Jaunimo centras yra įsikūręs adresu : Lentvaris, Klevų al. 20


Atvirą Lentvario jaunimo centrą remia Trakų rajono savivaldybė.

Rodyk draugams