BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

(be temos)

Fotografijos paroda „Mes taip pat turime teisių!”

 

2008 m. gruodžio 9 d. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv.Jono g. 11, Vilnius) atidaryta fotografijos projekto „Mes taip pat turime teisių!“ dalyvių surengta paroda.

Parodos autoriai prisistatė ne pavardėmis, o kaip „besimokantys vieni iš kitų priimti vienas kitą“. Bendrai stovyklaudami projekto „Mes taip pat turime teisių!“ dalyviai, jauni savanoriai ir proto negalią turintys jaunuoliai fotografijose įamžino apie žmogaus prigimtines teises bylojančias akimirkas. Po universitetus, mokyklas, meno galerijas ir bendruomenės centrus keliaujanti fotografijos paroda žavi savo paprastumu bei bendravime atrastu džiaugsmu.

Fotografijos projektas „Mes taip pat turime teisių!“ skirtas įtvirtinti žmogaus prigimtines teises ir laisves, skelbiamas Visuotinėje žmogaus teisių deklaracijoje. „Norime išsklaidyti neigiamą požiūrį į žmogaus „kitoniškumą“, atkreipti dėmesį į proto negalią turinčius žmones, kurie yra pilni jausmų, minčių, svajonių, poreikių bei patirčių, į jų teisę būti pilnaverčiais visuomenės nariais“- teigia projekto koordinatorė, buvusi Europos savanorių tarnybos savanorė, Olga Borovskaja.

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje paroda buvo atidaryta Tarptautinės Žmogaus teisių dienos išvakarėse. Šią dieną Jungtinių Tautų Organizacija ragina valstybes minėti kasmet, gruodžio 10-ąją.


Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijos darbo laikas
I-IV 8-17 val
V 8-16 val
     

Rodyk draugams

Rašyti komentarą